Hogyan kell ennek az orros éknek az 1%-os lejtését kiszámolni?

Ez lenne az az ék: [link]
2015. ápr. 8. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:
(10-x)/(80-15)=0,01
2015. ápr. 8. 16:14
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy a végeredmény 9,35 (mm) de hogy hogyan kell kiszámolni azt nem.
2015. ápr. 8. 17:34
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem úgy kell hogy : 80-15=65 ebből valahogy 0,65 lesz és azt ki kell vonni a 10-0,65 vagy hogyan kell fontos lenne.
2015. ápr. 8. 19:02
 4/5 A kérdező kommentje:

Valahogy nem így kell holnapra kellene segítsetek már aki tudja köszönöm.


1%= x*100/65 *65=100x /100 / 65/100=x

2015. ápr. 8. 19:18
 5/5 anonim ***** válasza:

1/100 = (10-x)/(80-15)

1/100 = 10-x/65 //*65

0,65 = 10-x

x=9,35


lejtés[%]=((10-9,35)/(80-15))*100

lejtés=(0,65/65)*100

lejtés=1%

2015. ápr. 8. 19:23