Számítsd ki a kocka felszínét ha éleinek hossza 13 dm2015. márc. 29. 18:11
1/1 anonim válasza:
Kockának minden éle ugyanakkora, vagyis a felszíne: A=6*To
To az oldal területe, vagyis To=13 dm * 13 dm=169 dm^2
Ebből a felszín: A=6*To=6*169 dm^2= 1014 dm^2