Egy teglalap terulete 245,6 negyzet meter, az egyik atlo es a teglalap egyik oldalaval bezart szog 19fok42perc mekkorak a teglalap oldalai? Ezt gondolom abrazolni is kell.

Mennyi a pontos erteke : cos (-30) + cos 150, ez lenne a masik kerdesem, ehez levezetes kell

2015. ápr. 8. 01:58
 1/2 anonim ***** válasza:

ab=245.6

a/b=tg 18°42'


b^2=245.6 x tg 18°42'

=========================

cos (-30) + cos 150 = 0

2015. ápr. 8. 05:10
 2/2 anonim ***** válasza:

"Mennyi a pontos erteke : cos (-30) + cos 150, ez lenne a masik kerdesem, ehez levezetes kell"


Levezetéshez szerintem ezt kell tudni:

cos(-30°) = cos(30°)

cos(150°) = -cos(30°)


Ezek az egységkörből jönnek ki, itt egy ábra:

[link]


Így ha nem is tudod, hogy mennyivel egyenlő cos(30°) (nevezetes szög egyébként, az értéke pedig gyök(3)/2), akkor is kijön a 0:

cos(-30°) + cos(150°) = cos(30°) + (-cos(30°)) = cos(30°) - cos(30°) = 0

2015. ápr. 8. 08:36