Mennyi a pontos erteke : cos (-30) + cos 150, ez lenne a masik kerdesem, ehez levezetes kell2015. ápr. 8. 01:58
1/2 anonim válasza:
ab=245.6
a/b=tg 18°42'
b^2=245.6 x tg 18°42'
=========================
cos (-30) + cos 150 = 0
2/2 anonim válasza:
"Mennyi a pontos erteke : cos (-30) + cos 150, ez lenne a masik kerdesem, ehez levezetes kell"
Levezetéshez szerintem ezt kell tudni:
cos(-30°) = cos(30°)
cos(150°) = -cos(30°)
Ezek az egységkörből jönnek ki, itt egy ábra:
Így ha nem is tudod, hogy mennyivel egyenlő cos(30°) (nevezetes szög egyébként, az értéke pedig gyök(3)/2), akkor is kijön a 0:
cos(-30°) + cos(150°) = cos(30°) + (-cos(30°)) = cos(30°) - cos(30°) = 0