Segítség! (? ) matek. Többi lent.


matek házi.segítsetek kérlek megcsinálni..

8.Egy henger sugara 5cm. A test magassága 0,7 dm. Számold ki a henger felszínét és térfogatát!

A=



V=



9.Az egyenlőszárú háromszög alapja 4cm. A hozzá tartozó magassága 3cm.Szerkezd meg a háromszöget/vázlat, szerkesztés menete is!/ és számold ki a szár hosszát/Pitagorasz-tétellel/, a kerületét és területét!



2015. ápr. 7. 17:23
 1/2 anonim ***** válasza:

8. nézz utána a neten a henger felszínének és térfogatának a képletére, helyettesísd be a számokat. Sztem ez nem olyan nagy feladat...


9. Szerkesztés menete:

1.Felveszel AB szakaszt, 4 cm hosszút.

2.Megszerkesztjük AB felezőmerőlegesét.

3. Erre felmérünk 3 cm-t, ez a magassága, itt lesz C pont.

4. Összekötjük a pontokat.


Szár hossza: anégyzet, itt 2*2=4cm2,

bnégyzet it 3*3=9cm2

összeadjuk, 13cm2

tehát a szár kb. 3.6cm.


terület: alap (4cm) * magasság (3cm) elosztva 2-vel= 6cm2

kerület: összeadod a szárakat


nem valami nehéz feladat

2015. ápr. 7. 17:46
 2/2 anonim ***** válasza:

A=2*r^2*pi+2*r*pi*m V=r^2*pi*m

képletekbe behelyettesítve: r=5cm, m=0,7dm=7cm éa pi=3,14xm


A szárt kiszámíthatod 2^2+3^2=szár^2 képlettel (pitagorasz tétel).

T=a*m/2 képlettel kijön. Kerület= összeadod a két szárt és az alapot.

2015. ápr. 8. 22:37