a 64éves jövőhéten abbahagyja a játékot,így az átlagéletkor 52év lesz.
Legfeljebb hány éves a csapat legidősebb játékosa?
2015. ápr. 6. 13:03
1/2 anonim válasza:
Atlag eletkor jovo heten: X , csapat letszama ekkor: Y. E heten az osszes eletkor akkor X * Y + 64, csapatletszam Y + 1: (X * Y + 64) / (Y+1) = 53 , X = 52 ===> (52Y+64)/(Y+1)=53 => 52Y+64 = 53Y+53 ==> Y = 11.
Ha mindenki 50 eves egy kivetelevel, ez a legalacsonyabb lehetoseg a tobbiekre, a maradek egy ekkor lesz a legidosebb, akkor 10 * 50 = 500 evunk van osszesen, (500 + Z) / 11 = 52 ===> 500 + Z = 572 ===> Z = 72. Visszahelyettesit: 10 50 eves meg egy 72 eves, osszesen 572 / 11 = 52.
Ekkor a csapatban eredetileg volt 10 50 eves, 1 64 es egy 1 72 eves. Osszead, leoszt, valoban 53.
2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2015. ápr. 6. 15:42