szóval..sík hülye vagyok matekból.kaptunk egy feladatot és abba kéne segítség.
Határozd meg a helyettestési értéket! a= háromnegyed b= -ötharmad/behelyettesítés és számolás/
a+2xb=
a:b+1=
axb-1=
2015. ápr. 6. 17:15
1/5 anonim válasza:
Az x re nem adtak semmi értéket? Vagy az egyenlet jobb oldalára? Így olyan hiányosnak tűnik.
2/5 anonim válasza:
1.a+2*b=3/4+2*-5/3=3/4+(-10/3)=9/12-40/12=-31/12
2.a:b+1= (3/4) : (-5/3) + 1= (3/4)*(-3/5) + 1=-9/20 + 1= -9/20 + 20/20 = 11/20
3.a*b-1= (3/4) * (-5/3) - 1= -15/12 - 1 = -5/4 - 1= -5/4 - 4/4 = -9/4
( pl. 3/4 itt a háromnegyed)
3/5 A kérdező kommentje:
az "x" az szorzás lenne
2015. ápr. 6. 18:55
4/5 anonim válasza:
Igaz, de oda is írhattad volna. Megint beigazult a matektanárom mondása: a rossz matekos kérdezni se tud. De nekem is leeshetett volna...
5/5 A kérdező kommentje:
"ma 18:11" köszi a választ;)
2015. ápr. 6. 19:27