Hogyan tudom megoldani ezeket a példákat?


Elakadtam 2 matek példánál.

Az 1. feladat így szól: 2 négyzet kerületének összege 200 cm. Mennyi a területük összegének minimuma?

Addig eljutottam, hogy

4a1+4a2=200

4(a1+a2)=200

a1+a2=50

Itt megakadok, nem tudom, hogy próbálgatás nélkül, hogyan kaphatnám meg a minimumot. Ebben lenne szükségem segítségre.


2. feladat: Mely valós szám esetén lesz az egyenletnek nem negatív gyöke?

2a/x - 5/x=(a-2)/3

Próbáltam rendezgetni, úgy ahogy a paraméteres egyenletet szokás, de nem jutottam sokra. Ebben is nagy segítségemre lennétek.


Köszönök szépen minden választ! :)



2015. ápr. 5. 18:54
 1/3 anonim ***** válasza:

1. feladat

mondjuk kifejezed, hogy a1=50-a2

és akkor a területek a2^2+(50-a2)^2=keressük a minimumot

vagy deriválsz, vagy teljes négyzetté alakítással

2015. ápr. 5. 19:02
 2/3 anonim ***** válasza:

2a/x - 5/x=(a-2)/3

(2a - 5)/x=(a-2)/3

x=3(2a - 5)/(a-2)

2015. ápr. 5. 19:09
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és kellemes húsvéti ünnepeket kívánok! :)
2015. ápr. 6. 16:02