Ezeket a szöveges matematika példákat el tudnátok magyarázni?


Itt van 7 feladat amit ha megfeszülök sem tudok megoldani. A könyvünk nagyon hiányos, és nincs benne semmi sem leírva, a tanár nem magyarázza el. Légyszíves ne csak az eredményt, hanem levezetést is írjatok! Nagyon szépen köszönöm előre is!


1.) Gondoltam egy számot. Először elvettem belőle a harmadrészét, majd a maradék felét, és még a gondolt szám harmadrészét. Melyik számra gondoltam?


2.) Egy osztály tanulóinak a 3/7 része lány volt. Még négy lány jött az osztályba, ekkor ugyanannyi lány lett mint fiú. Hány tanuló járt eredetileg az osztályba?


3.) Gondoltam egy számot. A feléhez hozzáadtam egyet, majd elvettem az összeg harmadának a kétszeresét. A maradékból kivonva kettőt, kettő maradt. Melyik számra gondoltam?


4.) Egy osztály tanulóinak 7/15-e fiú, ugyanakkor 1/3 része tagja valamelyik diákkörnek is. Hányan járnak az osztályba? Mennyi a fiúk és lányok számának aránya? A diákkörös fiúk száma legfeljebb és legalább mekkora része lehet az osztálylétszámnak?


5.) Két pozitív szám aránya 2 : 5. Ha a nagyobbikból elveszünk 6-ot, és azt a kisebbikhez hozzáadjuk, a kapott két szám aránya 3 : 4 lesz. Melyik ez a két szám?


6.) Gábornak négyszer annyi pénze volt mint Péternek. Miután édesanyjuk mindkettőjüknek adott 2000 Ft-ot, a tulajdonukban lévő pénzösszegek aránya 1/4 : 1/8 lett. Mennyi pénze volt eredetileg Gábornak és Péternek külön-külön?


7.) Ha egy téglalap területe 450 dm2 és a szomszédos oldalainak aránya 2 : 1, akkor mekkora a kerülete?



2013. nov. 4. 17:49
 1/1 anonim ***** válasza:

1.) Gondoltam egy számot. Először elvettem belőle a harmadrészét, majd a maradék felét, és még a gondolt szám harmadrészét. Melyik számra gondoltam?


x - x/3 - x/3 - x/3 = 0


A második x/3 a maradék fele, mert x - x/3 = 2x/3. Ennek a fele x/3.


Nem hiányzik egy adat?


7.) Ha egy téglalap területe 450 dm2 és a szomszédos oldalainak aránya 2 : 1, akkor mekkora a kerülete?


2x * x = 450


2*x^2 = 450


x^2 = 225


x = 25


a = 50 és b = 25


K = 2a + 2b = 150 dm

2013. nov. 4. 17:59