Valaki segítene ezekben a matek feladatokban?


Kaptunk összesen 20 feladatot, abból 5-öt nem tudok. Valaki nem csinálná meg nekem? A többi 15 ment, de ezek kifogtak rajtam :S Előre is köszönöm!

[link]


2010. febr. 18. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
2. feladat q= 1
2010. febr. 18. 18:31
 2/9 anonim ***** válasza:

1. feladat:


A két gyök átlagánál van a szélsőérték, ha ezt az átlagot behelyettesíted az y helyére, akkor megkapod, hogy azon a helyen mennyi a függvény értéke.

2010. febr. 18. 18:51
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

1. Ahol a függvény deriváltja 0 értéket vesz fel, ott van a szélsőérték.

2 q=8

2010. febr. 18. 18:54
 4/9 anonim ***** válasza:
y helyett x-et akartam írni.
2010. febr. 18. 18:57
 5/9 anonim ***** válasza:
3. Egyszerre kellene teljesülnie az x<=3 és x>=7 feltételeknek. Mivel ez nem lehetséges, ezért nincs megoldás.
2010. febr. 18. 19:08
 6/9 anonim ***** válasza:
2) (4,23) helyi maximumpont
2010. febr. 18. 20:30
 7/9 anonim ***** válasza:
És szerinted aki ezeket nem tudja megoldani, majd pont tud deriválni???
2010. febr. 18. 21:39
 8/9 anonim ***** válasza:

4)

x^2-y^2=9

x+y=9 => x=9-y

x^2-(9-x)^2=9

x^2-81+18x-x^2=9

18x=90

x=5

9-5=y y=4

2010. febr. 19. 00:03
 9/9 anonim ***** válasza:
az elozo valaszolo vagyok.. y=9-x, siettem es rosszat emeltem ki (marmint a feladat tovabbi megoldasa szempontjabol rosszat), bocsi
2010. febr. 19. 00:05