2015. márc. 31. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Tudjuk, hogy tetszőleges x-re


sin^2(x)+cos^2(x)=1, ebből sin^2(x)=1-cos^2(x)m ezt beírjuk sin^2(x) helyére:


cos^2(x)+4*cos(x)=3*(1-cos^2(x)) /zárójelbontás


cos^2(x)+4*cos(x)=3-3*cos^2(x)


Innentől egy másodfokúra visszavezethető egyenlet.

2015. márc. 31. 15:28
 2/4 anonim ***** válasza:

ugyebár sin^2x+cos^2x=1, ebből következik, hogy

sin^2x=1-cos^2x


ezáltal lesz egy egyenleted ami így néz ki:

cos^2x+4cosx=1-3cos^2x

kivonsz (1-3cos^2x)-et és megmondjuk, hogy cosx:=y

ezáltal egy ilyen egyenleted lesz:

4y^2+4y-1=0

megoldó képlettel megcsinálod, majd az adott y-okat arcus koszinuszra emeled.(visszaalakítod koszinuszból) és meg is van a megoldás.

2015. márc. 31. 15:35
 3/4 anonim ***** válasza:
bocs előttem lévőnek igaza van az nem -1 hanem -3 :D
2015. márc. 31. 15:35
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket!
2015. márc. 31. 15:48