2015. márc. 31. 15:18
1/4 anonim válasza:
Tudjuk, hogy tetszőleges x-re
sin^2(x)+cos^2(x)=1, ebből sin^2(x)=1-cos^2(x)m ezt beírjuk sin^2(x) helyére:
cos^2(x)+4*cos(x)=3*(1-cos^2(x)) /zárójelbontás
cos^2(x)+4*cos(x)=3-3*cos^2(x)
Innentől egy másodfokúra visszavezethető egyenlet.
2/4 anonim válasza:
ugyebár sin^2x+cos^2x=1, ebből következik, hogy
sin^2x=1-cos^2x
ezáltal lesz egy egyenleted ami így néz ki:
cos^2x+4cosx=1-3cos^2x
kivonsz (1-3cos^2x)-et és megmondjuk, hogy cosx:=y
ezáltal egy ilyen egyenleted lesz:
4y^2+4y-1=0
megoldó képlettel megcsinálod, majd az adott y-okat arcus koszinuszra emeled.(visszaalakítod koszinuszból) és meg is van a megoldás.
3/4 anonim válasza:
bocs előttem lévőnek igaza van az nem -1 hanem -3 :D
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket!
2015. márc. 31. 15:48