3(2x+1)2+4(2x+5)=7(2x+5)(2x+1)2015. márc. 30. 18:16
1/1 anonim válasza:
6(2x+1)+4(2x+5)=7(2x+5)(2x+1)
12x+6+8x+20=7(4x^2+12x+5)
20x+26=28x^2+84x+35
28x^2+64x+9=0
Innen már képlettel meg lehet oldani