Zeus11 kérdése:

Valaki segítene nekem levezetni ezt az egyenletet, én nem igazán tudok rájönni?

3(2x+1)2+4(2x+5)=7(2x+5)(2x+1)

2015. márc. 30. 18:16
 1/1 anonim válasza:

6(2x+1)+4(2x+5)=7(2x+5)(2x+1)

12x+6+8x+20=7(4x^2+12x+5)

20x+26=28x^2+84x+35

28x^2+64x+9=0


Innen már képlettel meg lehet oldani

2015. márc. 30. 18:28