Tudnátok segíteni a matek leckemben?


(11-b)*60+(a*3)-c-|(b+a)*10|+110=646

a=?

b=?

c=?



2015. márc. 28. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:

gimis módszerrel? hát szerintem sehogy...


talán kétismeretlenre visszavezethető diofantoszi egyenlettel de csak akkor ha tudjuk, hogy a,b,c egész számok

2015. márc. 28. 23:21
 2/6 ~Cino~ válasza:

Kezdjük visszafele számolni.

a)646-110=536

b)(11-b)*60=660-60*b az eredmény

c)(a*3)=3*a

d)(b+a)*10=10*b+10*a

Ha ezt az egészet összességében megnézzük a felbontások után, akkor ezt kapjuk meg:

660-60*b+3*a-c-(10*b+10*a)=660-60*b+3*a-c-10*b-10*a

Most jön az összevonás:

a) -60*b-10*b= -70*b

b) 3*a-10*a= -7*a

Az egész vége pedig az, hogy

660-70*b-7*a-c=536


Csak ennyit tudtam segíteni.Bocsi.

2015. márc. 29. 14:31
 3/6 anonim ***** válasza:
de az abszolutérték miatt alapból két megoldása lesz
2015. márc. 29. 14:49
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem volt valamilyen feltétel még megadva? Gondolok itt arra, hogy a természetes számok halmazán dolgozunk, vagy a, b és c egy háromszög három oldalát jelöli?


Összevonások után:


I. 7a+70b+c=124


II. 13a-50b-c=-124


Ha nincs semmi feltétel akkor sok megoldás létezik.

2015. márc. 29. 20:35
 5/6 ~Cino~ válasza:
Csak egy megoldás van, mivel az abszolút érték az leveszi az előjelét, ezért pozitív lesz a megoldás mindenképpen.
2015. márc. 30. 10:26
 6/6 anonim ***** válasza:

a=1 b=1 c=47

a=2 b=1 c=40

a=3 b=1 c=33

Folytassam még ? :)

2015. márc. 30. 20:42