7/5:(-1/3):(-3 3/9)=
(-2/5-7/49)x(-2)=
2 1/3x(-3)-1/2=
4x(-1 5/7)=
KÖSZI!
2010. máj. 31. 15:58
1/6 anonim válasza:
ezt nem azért kaptad, hogy más csinálja meg helyetted!
ha leírod, h mit nem értesz benne, akkor abban segítek, de helyetted nem fogom megcsinálni!
2/6 A kérdező kommentje:
nemtudom őket kiszámolni..hogy hogyan van...
2010. máj. 31. 16:16
3/6 A kérdező kommentje:
én már nagyjábol kiszámoltam csak nemvok biztos az eredményekben
2010. máj. 31. 16:19
5/6 anonim válasza:
1. 1 13/50
2. 1 3/35
3. -7 1/2
4. -6 6/7
Remélem jók, ha mégsem, majd valaki kijavít. Vegyes törtben írtam fel őket, ha kell, átírom közönségesbe.
6/6 anonim válasza:
Ha jól számoltam akkor:
1.) 63/50 = 1 13/50
2.) 38/35 = 1 3/35
3.) -15/2 = -7,5
4.) -48/7 = -6,86