Segitenetek a matek leckemben? Negyzetszamok

Ez a feladat: lehet-e 2001^2001+2002^2002+2003^2003 négyzetszám?

2014. dec. 14. 19:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy kis segítség: számold ki az utolsó számjegyüket!
2014. dec. 14. 20:03
 2/8 A kérdező kommentje:
1+2+3=6 a négyzetszámok utolsó számjegye 0,1,4,6,9 szamjegyekre vegzodhetnek,tehat negyzetszam.. Igy?
2014. dec. 14. 20:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem. 2001^2001 vége 1. 2002^2002 vége 4, mivel a kettes végződésű hatványok 4-es periódusban ismétlődnek(2,4,8,6), ez a 2. abból. 2003^2003 vége meg 7, mivel ez is 4-es periódusban ismétlődik(3,9,7,1).

Ezért 1+4+7=12-> 2-re végződik. Semmilyen négyzetszám nem kezdődik 2-vel.

2014. dec. 14. 21:11
 4/8 anonim ***** válasza:
Végződik* Este van már... :D
2014. dec. 14. 21:14
 5/8 anonim ***** válasza:
2003x2003 négyzete 9-re végződik! 3x3=9.
2016. jún. 12. 18:49
 6/8 anonim ***** válasza:
De még így sem négyzetszám, mert 1+4+9=14. 14 pedig NEM négyzetszám! Írásban is kiszámoltam.
2016. jún. 12. 18:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves előző, amit írtál az akkor ökörség, hogy rég nevettem ekkorát. :D 2001 a négyzeten és 2001 a 2001-ediken nagyon nem ugyanaz.
2016. jún. 13. 12:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocsánatot kérek! Nem figyeltem arra, hogy a lefele fordított jel kitevőt jelent és nem szorzást. Még egyszer elnézést kérek mindenkitől.
2016. jún. 13. 16:40