2014. szept. 16. 15:47
1/3 anonim válasza:
14965694101496569410149656941014965694101496569410...
2/3 anonim válasza:
Írjuk fel az első pár négyzetszámot:
0*0=0
1*1=1
2*2=4
3*3=9
4*4=16
5*5=25
6*6=36
7*7=49
8*8=64
9*9=81
10*10=100
.
.
.
Ha folytatnánk a sort, azt vennénk észre, hogy a végződések: 0; 1; 4; 9; 6; 5; 6; 9; 4; 1, és ezek ismétlődnek. Ebből az vonható le, hogy ha egy szám ezek közül egyikre sem végződik, akkor az biztosan nem négyzetszám (természetesen van, olyan szám, ami ezekre végződik, mégsem nágyzetszám, például 26, 59, 101, stb.).
3/3 anonim válasza:
Persze kettes számrendszerben még egyszerűbb a dolog, és azonnal látszik, hogy páros szám után páratlan jön!