Mennyi az f(x) függvény inverzének helyettesítési értéke a 7 helyen?2015. márc. 24. 11:10
1/2 anonim válasza:
y=ax+b alak
f(-1)=-3
-3=-1*a+b
5=3*a+b
8=4a--->a=2
-3=-2+b---> b=-1
y=2x-1
inverze:
x=2y-1
(x+1)/2=y
ebbe már csak a 7-t kell behelyettesíteni.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. márc. 24. 11:51