Egy függvényről tudjuk, hogy f (x) = ax+b alakú, ahol a és b valós szám. F (-1) = -3, f (3) =5. a és b értéke mennyi?

Mennyi az f(x) függvény inverzének helyettesítési értéke a 7 helyen?

2015. márc. 24. 11:10
 1/2 anonim ***** válasza:

y=ax+b alak

f(-1)=-3

-3=-1*a+b

5=3*a+b

8=4a--->a=2

-3=-2+b---> b=-1

y=2x-1

inverze:

x=2y-1

(x+1)/2=y

ebbe már csak a 7-t kell behelyettesíteni.

2015. márc. 24. 11:27
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. márc. 24. 11:51