Harom egymastol kulonbozo szam osszege 420.Hatarozd meg a harom szamot,ha tudod,hogy az elso haromszor nagyobb,mint a masodik,a masodik pedig 5-szor nagyobb a harmadiknal!
2015. márc. 17. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Írd fel a számokat:

harmadik = x

második = 5*harmadik = 5*x

első = 3* második = 3*5*x


na ezeket add össze, hogy 420 legyen

2015. márc. 17. 16:56
 2/5 A kérdező kommentje:
ebbol semmit sem ertettem,valahogy konnyebben megkerlek elmagyaraznad 4dikes szinten mert annyi vagyok.
2015. márc. 17. 17:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Felírhatjuk ezt az egyenletet (ha nem okés, miért, akkor első válasz):

x+5x+15x=420

adjuk össze az "x-es tagokat" (na jó, jobban hangzik úgy, hogy vonjunk össze), lesz 21x=420. Osztunk 21-gyel, és kijön, hogy x=20.

ugye ha a harmadik szám=x, akkor ez meg is van. ebből ki lehet számolni a többit is.

a második ennél a számnál 5-ször nagyobb, tehát 20*5=100, ez is megvan. innen már rá lehet jönni (100+20), hogy az első szám 300 (de egyébként meg 100*3).

na és akkor remélem, hogy semmit nem rontottam el, ha igen, akkor így jártam, bocsi

2015. márc. 17. 19:10
 4/5 anonim ***** válasza:

pedig az első jól leirta csak ismételni tudom:

A 3. legyen x

A 2. 5-ször nagyobb a harmadiknál:

tehát ha a 3.=x a 2. ötször nagyobb tehát 5x

Az első háromszor nagyobb a másodiknál:

a második volt 5x akkor ennek háromszorosa a 3*5x=15x

Végezetül:

az első 15x

második 5x

harmadik x

ezek összege=420

x+5x+15x=420

21x=420

x=20

mivel a harmadik volt x

ezért a harmadik=20

a második 5x=100

az első háromszor nagyobb a másodiknál tehát=300

A három szám:

300 ; 100 ; 20

2015. márc. 17. 19:13
 5/5 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat
2015. márc. 18. 14:19