10-es fizika szoveges feladat?

Egy eskuvon a menyasszony egyenletesen setal az oltar fele. Az apja ideges, mert a ferj meg nem erkezett meg ezert fol ala jarkal egyenletes sebesseggel. Az uszaly hossza amikor egy iranyba megy a menyaszonnyal 18 lepes, amikor ellentetesen mennek 12. Milyen hosszu valojaban az uszaly?
2013. szept. 18. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:
(18+12)/2=15 lépés.
2013. szept. 18. 14:11
 2/4 A kérdező kommentje:
Hat ez sajnos nem jo. De azert koszi
2013. szept. 18. 14:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Az uszály hossza a két lépésszám harmonikus közepe.


Ha

L1, L2 - a két lépésszám

L - az uszály hossza,

akkor

L = 2*L1*L2/(L1 + L2)

A példa adataival

L = 2*18*12/(18 + 12) = 432/30

L = 14,4 lépés

===============

2013. szept. 18. 16:46
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2013. szept. 18. 22:54