Szabi_ka97 kérdése:

Matek szoveges feladat kerlek?

Ot egymastol kulonbozo szam osszege 2980.Az elso es a masodik szamkulonbsege 98.Ugyanennyi a kulonbseg a masodik es a harmadik,a harmadik es a negyedik,a negyedik es az otodik szam kozott.Melyik ez az ot szam?
2015. márc. 12. 14:09
 1/4 TamásTóth ***** válasza:

Legyne az első szám x, ekkor a második szám x+98 a harmadik szám x+196 a negyedik szám x+294 és az ötödik szám x+392


És tudjuk hogy ezeknek az összege 2980, tehát:


1. + 2. + 3. + 4. + 5. = 2980

x+(x+98)+(x+196)+(x+294)+(x+392) = 2980


Ezt meg gondolom te is letudod már vezetni, de azért x = 400 és a a többi számot pedig megkapod ha hozzáadod a megfelelő számokat.

2015. márc. 12. 14:17
 2/4 A kérdező kommentje:
s azt honnan kapod meg hogy az x=400?
2015. márc. 12. 14:33
 3/4 TamásTóth ***** válasza:

Most ezt komolyan kérdezed?


x+(x+98)+(x+196)+(x+294)+(x+392) = 2980

Ebben az egyenletben nem tudod összevonni a számokat és az x-eket aztán rendezni az egyenletet? (hanyadikos vagy/hány éves vagy?)


5x + 980 = 2980 ez lesz belöle


Aztán pedig 5x = 2000 (kivonsz mindkét oldalból 980-at)


aztán osztasz 5-tel


és x = 400 volá

2015. márc. 12. 14:40
 4/4 A kérdező kommentje:
koszonom
2015. márc. 12. 14:56