Ot egymastol kulonbozo szam osszege 2980.Az elso es a masodik szamkulonbsege 98.Ugyanennyi a kulonbseg a masodik es a harmadik,a harmadik es a negyedik,a negyedik es az otodik szam kozott.Melyik ez az ot szam?2015. márc. 12. 14:09
1/4 TamásTóth válasza:
Legyne az első szám x, ekkor a második szám x+98 a harmadik szám x+196 a negyedik szám x+294 és az ötödik szám x+392
És tudjuk hogy ezeknek az összege 2980, tehát:
1. + 2. + 3. + 4. + 5. = 2980
x+(x+98)+(x+196)+(x+294)+(x+392) = 2980
Ezt meg gondolom te is letudod már vezetni, de azért x = 400 és a a többi számot pedig megkapod ha hozzáadod a megfelelő számokat.
2/4 A kérdező kommentje:
s azt honnan kapod meg hogy az x=400?
2015. márc. 12. 14:33
3/4 TamásTóth válasza:
Most ezt komolyan kérdezed?
x+(x+98)+(x+196)+(x+294)+(x+392) = 2980
Ebben az egyenletben nem tudod összevonni a számokat és az x-eket aztán rendezni az egyenletet? (hanyadikos vagy/hány éves vagy?)
5x + 980 = 2980 ez lesz belöle
Aztán pedig 5x = 2000 (kivonsz mindkét oldalból 980-at)
aztán osztasz 5-tel
és x = 400 volá
4/4 A kérdező kommentje:
koszonom
2015. márc. 12. 14:56