Az egyenlet elején a 2/3 az tört. Utána x a négyzeten mínusz 1.2015. márc. 15. 20:49
2/4 anonim válasza:
2/3 (x^2-1)=10 /:2/3
x^2-1=15 /+1
x^2=16
x=4