2/3 (x^2-1) =10. Megoldás a valós számok halmazán?

Az egyenlet elején a 2/3 az tört. Utána x a négyzeten mínusz 1.
2015. márc. 15. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:
4
2015. márc. 15. 21:17
 2/4 anonim ***** válasza:

2/3 (x^2-1)=10 /:2/3

x^2-1=15 /+1

x^2=16

x=4

2015. márc. 15. 21:22
 3/4 anonim ***** válasza:
És így vesznek el a gyökök…
2015. márc. 15. 21:24
 4/4 anonim ***** válasza:
x=4 vagy x=-4
2015. márc. 15. 21:34