153/749=2^(-1000/x)
Köszi
2015. márc. 14. 10:20
1/1 anonim válasza:
Vedd az egyenlet mindkét oldalának a kettes alapú logaritmusát!
Ekkor log2 (153/749)=-1000/x amit rendezel és megkapod az x-et.
x=-1000/log2 (153/749) = 436,41
Feltéve, hogy jól értelmeztem az általad leírtakat.