Jánosgazda kérdése:

Hogyan kell megoldani ezt az egyenletet?


153/749=2^(-1000/x)


Köszi



2015. márc. 14. 10:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Vedd az egyenlet mindkét oldalának a kettes alapú logaritmusát!

Ekkor log2 (153/749)=-1000/x amit rendezel és megkapod az x-et.

x=-1000/log2 (153/749) = 436,41


Feltéve, hogy jól értelmeztem az általad leírtakat.

2015. márc. 14. 20:28