2015. márc. 9. 17:49
 1/2 anonim ***** válasza:
2015. márc. 9. 17:53
 2/2 anonim válasza:

Mindig törekedj arra, hogy az egyenleted egyik oldalán CSAK AZ X maradjon. Ha az X egy tört számlálójában van, szorozd az egész egyenletet (bal és jobb oldalt is) úgy, hogy az X sehol ne legyen törtben. Ebben az esetben 8-al kell szorozni:


X/2 - (3X+5)/8 =1/4 /*8

4X - (3X+5) = 2


Most bontsuk ki a zárójelet!

-(3X+5) =-3X-5


Tehát: 4X-3X-5=2

X-5=2

Most rendezzük úgy az egyenletet, hogy az egyik oldalon csak X, a másikon pedig csak szám legyen:


X-5=2 /+5

X=7


És készen is vagyunk. Ha valami nem érthető, nyugodtan írj :)

2015. márc. 9. 18:02