2015. márc. 9. 17:49
2/2 anonim válasza:
Mindig törekedj arra, hogy az egyenleted egyik oldalán CSAK AZ X maradjon. Ha az X egy tört számlálójában van, szorozd az egész egyenletet (bal és jobb oldalt is) úgy, hogy az X sehol ne legyen törtben. Ebben az esetben 8-al kell szorozni:
X/2 - (3X+5)/8 =1/4 /*8
4X - (3X+5) = 2
Most bontsuk ki a zárójelet!
-(3X+5) =-3X-5
Tehát: 4X-3X-5=2
X-5=2
Most rendezzük úgy az egyenletet, hogy az egyik oldalon csak X, a másikon pedig csak szám legyen:
X-5=2 /+5
X=7
És készen is vagyunk. Ha valami nem érthető, nyugodtan írj :)