Lécci leveztné nekem valaki részletesen ezt az egyenletet? KÖSZNÖM!


8 = 4(x-3)


Még1x köszi^^ :)


2010. dec. 2. 16:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Már bocs, de ez komoly? Egyszerűsíts néggyel, és adj hozzá hármat. Ennél részletesebben remélem senki nem írja le, mert az életben nem tanulsz semmi.
2010. dec. 2. 16:04
 2/22 A kérdező kommentje:
Leírnád? : S Nagyon nagy segítség lenne, köszi *-*
2010. dec. 2. 16:07
 3/22 A kérdező kommentje:
Csak most "vettük" és nem voltam ott : S Bocsi h ezzel fárasztalak :S
2010. dec. 2. 16:07
 4/22 anonim válasza:

8=4(x-3)

8=4x-12 /+12

20=4x /:4

5=x

2010. dec. 2. 16:07
 5/22 anonim válasza:
hány éves vagy amúgy?O.o
2010. dec. 2. 16:08
 6/22 A kérdező kommentje:
Ahhw *-* Köszönöm szépen sokat segítettél, visszavezetem majd és megtanulom !! Köszi ^^
2010. dec. 2. 16:08
 7/22 anonim ***** válasza:

Vagy:


8=4(x-3) /:4

2=x-3 /+3

5=x

2010. dec. 2. 16:08
 8/22 anonim válasza:
Utolsó!Így is jó, ahogy írtad, de gondoltam ha ezt nem tudja megoldani, talán így átláthatóbb neki!:):)
2010. dec. 2. 16:10
 9/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek *-*
2010. dec. 2. 16:11
 10/22 A kérdező kommentje:

Köszi szépen meg tudtam oldani kettőt!!! De ezt a törteset nemértem :S levezetnétek lécci? :$ ^^

6-x = x

-

2

2010. dec. 2. 16:16
1 2 3