Lécci leveztné nekem valaki részletesen ezt az egyenletet? KÖSZNÖM!


8 = 4(x-3)


Még1x köszi^^ :)


2010. dec. 2. 16:02
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
hat iksz egyenlő iksz ketted
2010. dec. 2. 16:17
 12/22 anonim válasza:

6

-=3

2


3-x=x /+x

3=2x /:2

1,5=x

2010. dec. 2. 16:20
 13/22 anonim válasza:
bocsi, azt hittem hatketted-x=x :$
2010. dec. 2. 16:21
 14/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2010. dec. 2. 16:22
 15/22 A kérdező kommentje:

Értem : S De akkor megtudnád oldani? :$

hat iksz egyenlő iksz ketted

2010. dec. 2. 16:23
 16/22 anonim válasza:
az nem jó amit az előbb írtam, azt félreértettem amit írtál
2010. dec. 2. 16:24
 17/22 A kérdező kommentje:

Értem : S De akkor megtudnád oldani? :$

hat iksz egyenlő iksz ketted

2010. dec. 2. 16:25
 18/22 anonim válasza:
Szerintem ez nem megoldható...
2010. dec. 2. 16:30
 19/22 anonim ***** válasza:
Szerintem még a kérdező is rosszul írta le a feladatot. Nem "6x = x ketted", hanem "6-x = x ketted", ahogy eredetileg, csak félreérthetően írta. Előző módon valóban nincsen megoldás. A második esetében be kell szorozni mindkét oldal kettővel, aztán a többinek már mennie kellene.
2010. dec. 2. 16:52
 20/22 anonim ***** válasza:
Van megoldás a 6x=x/2 -dre!! x=0 az i segy szám, lehet megoldás :P
2010. dec. 2. 18:47
1 2 3