8 = 4(x-3)
Még1x köszi^^ :)
2010. dec. 2. 16:02
11/22 A kérdező kommentje:
hat iksz egyenlő iksz ketted
2010. dec. 2. 16:17
13/22 anonim válasza:
bocsi, azt hittem hatketted-x=x :$
14/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2010. dec. 2. 16:22
15/22 A kérdező kommentje:
Értem : S De akkor megtudnád oldani? :$
hat iksz egyenlő iksz ketted
2010. dec. 2. 16:23
16/22 anonim válasza:
az nem jó amit az előbb írtam, azt félreértettem amit írtál
17/22 A kérdező kommentje:
Értem : S De akkor megtudnád oldani? :$
hat iksz egyenlő iksz ketted
2010. dec. 2. 16:25
19/22 anonim válasza:
Szerintem még a kérdező is rosszul írta le a feladatot. Nem "6x = x ketted", hanem "6-x = x ketted", ahogy eredetileg, csak félreérthetően írta. Előző módon valóban nincsen megoldás. A második esetében be kell szorozni mindkét oldal kettővel, aztán a többinek már mennie kellene.
20/22 anonim válasza:
Van megoldás a 6x=x/2 -dre!! x=0 az i segy szám, lehet megoldás :P