2015. márc. 9. 18:24
1/5 anonim válasza:
Kilogikázva (vagyis szerintem) :
10,5 : 3 = 3,5
Ezért a másik háromszög oldalai 3,5 -szer nagyobbak.
4*3,5 =14 cm
6*3,5 =21 cm
2/5 anonim válasza:
Két háromszög hasonló, ha megfelelő oldalaik hosszának aránya egyenlő, tehát
AC:A'C'=BC:B'C'=AB:A'B', ami alapján
10,5/3=AB/6 amiből kifejezve AB=21 cm
10,5/3=BC/4 amiből kifejezve BC=14 cm
A hasonló háromszög oldalai 10,5 cm; 14 cm; 21 cm.
3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm. :)
2015. márc. 9. 19:17
4/5 id. Géber Péter válasza:
Miért mással akarod megoldatni a geometria feladatodat? Te nem tudsz gondolkodni? Hasonlóságról, arányosságról még nem hallottál, vagy nem tudod mi az?
5/5 anonim válasza:
Borzalmasan bonyolult feladat!!! Lassan 20 éve jártam suliba de meg tudnám csinálni. Manapság minek jártok ti iskolába?! Melegedni, facebookozni?