Egy háromszög oldalai 3 cm,4 cm, illetve 6 cm. Mekkorák a hozzá hasonló háromszög oldalai, ha a legrövidebb oldala 10,5 cm?

2015. márc. 9. 18:24
 1/5 anonim válasza:

Kilogikázva (vagyis szerintem) :

10,5 : 3 = 3,5

Ezért a másik háromszög oldalai 3,5 -szer nagyobbak.

4*3,5 =14 cm

6*3,5 =21 cm

2015. márc. 9. 19:01
 2/5 anonim válasza:

Két háromszög hasonló, ha megfelelő oldalaik hosszának aránya egyenlő, tehát

AC:A'C'=BC:B'C'=AB:A'B', ami alapján

10,5/3=AB/6 amiből kifejezve AB=21 cm

10,5/3=BC/4 amiből kifejezve BC=14 cm

A hasonló háromszög oldalai 10,5 cm; 14 cm; 21 cm.

2015. márc. 9. 19:01
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm. :)
2015. márc. 9. 19:17
 4/5 id. Géber Péter válasza:
49%
Miért mással akarod megoldatni a geometria feladatodat? Te nem tudsz gondolkodni? Hasonlóságról, arányosságról még nem hallottál, vagy nem tudod mi az?
2015. márc. 10. 11:29
 5/5 anonim válasza:
0%
Borzalmasan bonyolult feladat!!! Lassan 20 éve jártam suliba de meg tudnám csinálni. Manapság minek jártok ti iskolába?! Melegedni, facebookozni?
2015. márc. 10. 18:51