2014. ápr. 28. 19:43
1/1 anonim válasza:
Legyen a háromszög oldalai 3x, 4x és 5x, ekkor (3x):(4x):(5x)=3:4:5 teljesül. A leghosszabb oldala 5x, a legrövidebbik 3x; mivel a hosszabbik 3cm-rel hosszabb a rövidebbnél, ezért ezek különbsége 3:
5x-3x=3 /összevonás
2x=3 /:2
x=1,5, ekkor a háromszög oldalai:
3*1,5=4,5cm
4*1,5=6cm
5*1,5=7,5cm, ekkor 7,5-4,5=3 teljesül, az arányok megegyeznek, így a számítás helyes.