"Az egynemű tagok összevonásával írd fel egyszerűbb alakban a kifejezéseket!"2010. febr. 14. 23:57
1/3 anonim válasza:
PL.
2x-3+6x+7+3x-9=0
Veszed a 2x+6x+3x és a -3+7-9
És összevonod, így 11x-5=0
2/3 anonim válasza:
Hát, alighanem elmondták az órán, és benne van a könyvben... Azt jelenti, hogy vonj össze mindent, amit lehet, ha kell, bontsd fel a zárójeleket. Pl. 6x+2+4x+3+y=10x+y+5. Ilyesmi.
3/3 A kérdező kommentje:
Ja igen,köszi beugrott:)
2010. febr. 15. 00:38