2010. febr. 14. 15:38
1/2 anonim válasza:
3x+1/3x-1-x+1/3x+1=1/9x*2-1 /ö.v.
8/3x=2*1/9x /*9
24x=18x /-18x
6x=0 /:6
x=0
2x+1/x+4-x-1/x-4+8/x*2-16=0 /ö.v.
x+1/x+4-1/x-4+8/x*2-16=0 /ö.v.
x+8/x*2-16=0 /+16
x+8/x=8 /*2
2x+4x=16 /ö.v.
6x=16 /6
x=2,6
jelmagyarázat:
- * = szorzás
- ö.v. = összevonás
nem biztos hogy jó de megpróbáltam :)
2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm és sztem jó lett
nagyon sokat ért a segítséged
2010. febr. 14. 18:26