Mi ezeknek a feladatoknak a megoldásmenete és megoldása? Oldjuk meg az adott számhalmazon az adott egyenleteket. 3x+1/3x-1-x+1/3x+1=1/9x2-1 xeR 2x+1/x+4 - x-1/x-4 + 8/x2-16 = 0 xeR

2010. febr. 14. 15:38
 1/2 anonim válasza:

3x+1/3x-1-x+1/3x+1=1/9x*2-1 /ö.v.

8/3x=2*1/9x /*9

24x=18x /-18x

6x=0 /:6

x=0



2x+1/x+4-x-1/x-4+8/x*2-16=0 /ö.v.

x+1/x+4-1/x-4+8/x*2-16=0 /ö.v.

x+8/x*2-16=0 /+16

x+8/x=8 /*2

2x+4x=16 /ö.v.

6x=16 /6

x=2,6


jelmagyarázat:

- * = szorzás

- ö.v. = összevonás


nem biztos hogy jó de megpróbáltam :)

2010. febr. 14. 17:35
 2/2 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm és sztem jó lett

nagyon sokat ért a segítséged

2010. febr. 14. 18:26