Hogy a csudába oldom meg ezt? │7-2x│=3x+4?

házi, és nem tudom megcsinálni. gyakorlakilag az egész 9.es egyenletek anyagot nem értem

2015. márc. 3. 18:01
 1/5 anonim válasza:
39%
együttérzek veled..csak én 7.-es vagyok,és mi is az egyenleteket tanuljuk.utálom ezt az anyagot :D
2015. márc. 3. 18:12
 2/5 anonim ***** válasza:
24%

/+2x

7=5x+4 /-4

3=5x /:5

0,6=x

2015. márc. 3. 18:14
 3/5 anonim válasza:

2 felé kell venni mert lehet 7-2x vagy -(7-2x) mert abszolút értékben van mind a kettőt meg kell oldani

7-2x=3x+4 /+2x

7=5x+4 /-4

3=5x /:5

3/5=x


-7+2x=3x+4 /-2x

-7=x+4 /+4

-3=x

szerintem de lehet hogy nem :)

2015. márc. 3. 18:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Másik féle megoldás, hogy tudod, hogy az abszolútértéket átírhatod az alábbi szerint:

|7-2x| = gyök[(7-2x)^2]

Ezek alapján az egyenlet:

gyök[(7-2x)^2] = 3x+4

(7-2x)^2 = 9x^2 + 24x + 16

49 - 28x + 4x^2 = 9x^2 + 24x + 16

5x^2 +52 - 33 = 0

Ez egy másodfokú egyenlet, és megkapod, hogy x1=0.6 illetve x2=-11

Célszerű visszaellenőrizni:

7-2*0.6=3*0.6+4=5.8 tehát ez jó

7+22=29 és ránézésre látszik, hogy a jobb oldal negatív lesz, tehát ez nem helyes megoldás.

2015. márc. 3. 18:50
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. a ződ kéz postázva minden válaszollónak.
2015. márc. 3. 23:24