házi, és nem tudom megcsinálni. gyakorlakilag az egész 9.es egyenletek anyagot nem értem2015. márc. 3. 18:01
1/5 anonim válasza:
együttérzek veled..csak én 7.-es vagyok,és mi is az egyenleteket tanuljuk.utálom ezt az anyagot :D
3/5 anonim válasza:
2 felé kell venni mert lehet 7-2x vagy -(7-2x) mert abszolút értékben van mind a kettőt meg kell oldani
7-2x=3x+4 /+2x
7=5x+4 /-4
3=5x /:5
3/5=x
-7+2x=3x+4 /-2x
-7=x+4 /+4
-3=x
szerintem de lehet hogy nem :)
4/5 anonim válasza:
Másik féle megoldás, hogy tudod, hogy az abszolútértéket átírhatod az alábbi szerint:
|7-2x| = gyök[(7-2x)^2]
Ezek alapján az egyenlet:
gyök[(7-2x)^2] = 3x+4
(7-2x)^2 = 9x^2 + 24x + 16
49 - 28x + 4x^2 = 9x^2 + 24x + 16
5x^2 +52 - 33 = 0
Ez egy másodfokú egyenlet, és megkapod, hogy x1=0.6 illetve x2=-11
Célszerű visszaellenőrizni:
7-2*0.6=3*0.6+4=5.8 tehát ez jó
7+22=29 és ránézésre látszik, hogy a jobb oldal negatív lesz, tehát ez nem helyes megoldás.
5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. a ződ kéz postázva minden válaszollónak.
2015. márc. 3. 23:24