Mennyi a 3 jegyű pozitiv páros számok összege? Hogy oldom meg?

2014. okt. 13. 11:55
 1/3 anonim ***** válasza:

A legkisebb 3-jegyű páros szám a 100, a legnagyobb a 998. Ezek a számok számtani sorozatot alkotnak (két szomszédos páros szám különbsége 2).


Ezek tudatában kiszámolható, hogy hány ilyen szám van (hány tagú a sorozat), és az összegük.

2014. okt. 13. 12:06
 2/3 A kérdező kommentje:
Leírnád nekem hogy számolom ki?
2014. okt. 13. 12:16
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

a[1]=100

a[n]=998

d=2


Kérdés az n, amit az a[n]=a[1]+(n-1)*d képlettel számolunk.


998=100+(n-1)*2 /-100

898=2*(n-1) /:2

449=n-1 /+1

n=450, tehát 450 ilyen szám van.


Most behelyettesíthetünk az S[n]=(a[1]+a[n])*n/2 képletbe:


S[450]=(100+998)*450/2=247.050.


Tehát a háromjegyű páros számok összege 247.050.

2014. okt. 13. 14:49