2014. okt. 13. 11:55
1/3 anonim válasza:
A legkisebb 3-jegyű páros szám a 100, a legnagyobb a 998. Ezek a számok számtani sorozatot alkotnak (két szomszédos páros szám különbsége 2).
Ezek tudatában kiszámolható, hogy hány ilyen szám van (hány tagú a sorozat), és az összegük.
2/3 A kérdező kommentje:
Leírnád nekem hogy számolom ki?
2014. okt. 13. 12:16
3/3 anonim válasza:
a[1]=100
a[n]=998
d=2
Kérdés az n, amit az a[n]=a[1]+(n-1)*d képlettel számolunk.
998=100+(n-1)*2 /-100
898=2*(n-1) /:2
449=n-1 /+1
n=450, tehát 450 ilyen szám van.
Most behelyettesíthetünk az S[n]=(a[1]+a[n])*n/2 képletbe:
S[450]=(100+998)*450/2=247.050.
Tehát a háromjegyű páros számok összege 247.050.