Ezt a nyomással (fizika) kapcsolatos feladatot hogyan kell megoldani?


Valójában nem feladatról van szó csak kíváncsi vagyok hogyan lehet ezt kiszámolni.

Tehát tételezzük fel, hogy van két légtartály melyek egy (jelenleg zárt)szeleppel vannak összekötve. Az egyik légtartály térfogata 3 köbméter és 8 bar nyomás van benne, a másik 7 köbméter és 4 bar a nyomás a tartályon belül.

Ha megnyitom az összekötő szelepet, a nyomás nyilván kiegyenlítődik hiszen a két tartály innentől kezdve egy légteret képez.

Én viszont azt is szeretném tudni, hogy mennyi lesz ez a nyomás.

Ehhez az adathoz, milyen séma szerint lehet eljutni?

A segítségeteket előre is köszönöm!


2015. márc. 3. 14:10
 1/3 Angelo84 ***** válasza:

Lehet rosszul tudom, de talán így néz ki:


p*V = p1*V1 + p2*V2

V=V1+V2


---->p = (p1*V1 + p2*V2)/(V1+V2)

2015. márc. 3. 14:59
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet.

Kiszámoltam és 5,2 bar jött ki ami nekem elég hihetőnek tűnik.

De ha valaki esetleg biztosra tudná dobhatna egy választ :)

Az 1-esnek meg köszi még egyszer.

2015. márc. 3. 16:31
 3/3 Angelo84 ***** válasza:
utánanéztem, és biztos így számolunk közös nyomást.
2015. márc. 3. 17:02