Fizikábol lenne egy kérdésem. A niagara vízesés 60 méter magas. Mennyivel emelkedik a homérséklete ha feltételezzuk, hogy a teljes mozgási energiája belso energiava alakul at? A fajhovel kapcsolatos


2014. okt. 12. 14:49
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

számoljunk 1L vízzel ami ~1kg.

E(helyzet)=h*m*g= 60m *1kg*10m/s^2=600 Joule

c(víz)=4200J/kg*C

Delta T= E/c=0.14C

2014. nov. 12. 22:00