2014. okt. 12. 14:49
1/1 anonim válasza:
számoljunk 1L vízzel ami ~1kg.
E(helyzet)=h*m*g= 60m *1kg*10m/s^2=600 Joule
c(víz)=4200J/kg*C
Delta T= E/c=0.14C