Egyszerűen nem tudom értelmezni a feladatot. Tudom hogy úgy kell az ampermérő méréshatárát növelni hogy egy sönt-ellenállást kötünk rá párhuzamosan. De mivel a belső ellenállását nem adták meg nem tudom hogyan kéne nekiállni ennek a példának.
Előre is köszönöm a segítséget.
2015. márc. 2. 18:44
1/2 anonim válasza:
Megadták: 2mA vagy 80mV.
Az nem vagy, hanem inkább és.
A végkitéréshez a műszer sarkain 80mV lesz, és közben folyik a 2mA.
Belső ellenállása: 80/2= 40 Ohm.. (Ohm törvény R=U/I)
2/2 anonim válasza:
Azért figyeld meg, hogy azért lehetett 80/2 osztást használni, mert mindkét adat m (milli) prefixumú volt.
Ugyanúgy 40 ohmos a 2A és 80V adatokkal jellemezhető műszer ellenállása. (Azért ez melegítene rendesen: 80*2=160W...)