Fizika. Egy alapműszer méréshatára 2mA vagy 80mV. Hogyan készíthetünk belőle 0.2 A méréshatárú ampermérőt? Hogyan készíthetünk belőle 10 V méréshatárú voltmérőt?


Egyszerűen nem tudom értelmezni a feladatot. Tudom hogy úgy kell az ampermérő méréshatárát növelni hogy egy sönt-ellenállást kötünk rá párhuzamosan. De mivel a belső ellenállását nem adták meg nem tudom hogyan kéne nekiállni ennek a példának.

Előre is köszönöm a segítséget.



2015. márc. 2. 18:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Megadták: 2mA vagy 80mV.

Az nem vagy, hanem inkább és.

A végkitéréshez a műszer sarkain 80mV lesz, és közben folyik a 2mA.

Belső ellenállása: 80/2= 40 Ohm.. (Ohm törvény R=U/I)

2015. márc. 2. 18:57
 2/2 anonim ***** válasza:

Azért figyeld meg, hogy azért lehetett 80/2 osztást használni, mert mindkét adat m (milli) prefixumú volt.

Ugyanúgy 40 ohmos a 2A és 80V adatokkal jellemezhető műszer ellenállása. (Azért ez melegítene rendesen: 80*2=160W...)

2015. márc. 2. 19:57