. Legtöbb hány különböző összetételű csomagot készíthetünk?


Hét különböző fajta gyümölcsből és tíz különböző fajta édességből olyan csomagokat kell összeállítani, amelyben kétszerannyi darab gyümölcs van, mint édesség. Minden fajtából legfeljebb egy darab kerülhet egy csomagba, és minden fajta gyümölcsből és édességből van elegendő darab. Legtöbb hány különböző összetételű csomagot készíthetünk?

A) 1575

B) 2000

C) 2010

D) 2625

E) 3040


2011. febr. 18. 10:16
 1/3 anonim ***** válasza:
D=2625
2011. febr. 18. 14:06
 2/3 anonim ***** válasza:

Előző vok. Részletezve:


Ahhoz, hogy 7gy és 10é-ből úgy válasszunk ki, hogy 2-szer annyi gy legyen, mint é, 3 variáció van:


1, 2gy, 1é

2, 4gy, 2é

3, 6gy, 3é


1, esetnél 7gy-ből 2gy-t kiválaszthatunk 7 alatt a 2 vagyis 21 féle képpen, ehhez 10-ből 1-et 10 féle képpen, tehát összesen 21*10= 210


2, 7gy-ből 4gy-t kiválaszthatunk 35 féle képpen, 10é-ből 2-t 45 féle képpen, ezek együttes szorzata adja az összes lehetőséget vagyis 35*45=1575


3, 7gy-ből 6-t 7 féle képpen, 10é-ből 3ét 120 fél képpen. itt a szorzat: 7*120=840


Ezek összege:210+1575+840= 2625

2011. febr. 18. 14:12
 3/3 A kérdező kommentje:
mentek a pacsik,köszi:)
2011. febr. 18. 16:58