S. O. S fizika! 2 táskát egy 60 cm hosszú rúdra szeretnénk felakasztani, hol kelll a rudat alátámasztani ahhoz, hogy ne essenek le a táskák, ha az egyik 5 kg a másik 8 kg? Hogyan kell megoldani, légyszii a megoldás menetét is


2015. febr. 25. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

A két táska által kifejtett forgatónyomatéknak ugyanakkorának kell lenni.

8*x = 5*(60-x)

8*x = 300 -5*x

13*x = 300

x = 23cm


Tehát a 8kg-os táskától 23 centire kell alátámasztani a rudat.

2015. febr. 26. 04:14
 2/4 Tom Benko ***** válasza:
34%
Azért nem ártana tudni, melyik táskát hová akasztjuk. Mert mi van, ha mindkettőt középre?
2015. febr. 26. 07:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Ilyen egyszerű feladatnál ha nem írják, akkor nyilván a két szélére akasztjuk fel őket. Amúgy jogos.
2015. febr. 26. 10:05
 4/4 A kérdező kommentje:
1. valaszolo nagyon szepen koszonom. eletet mentettel most vele. :)
2015. febr. 26. 14:36