2015. febr. 25. 23:08
1/4 anonim válasza:
A két táska által kifejtett forgatónyomatéknak ugyanakkorának kell lenni.
8*x = 5*(60-x)
8*x = 300 -5*x
13*x = 300
x = 23cm
Tehát a 8kg-os táskától 23 centire kell alátámasztani a rudat.
2/4 Tom Benko válasza:
Azért nem ártana tudni, melyik táskát hová akasztjuk. Mert mi van, ha mindkettőt középre?
3/4 anonim válasza:
Ilyen egyszerű feladatnál ha nem írják, akkor nyilván a két szélére akasztjuk fel őket. Amúgy jogos.
4/4 A kérdező kommentje:
1. valaszolo nagyon szepen koszonom. eletet mentettel most vele. :)
2015. febr. 26. 14:36