Most akkor mi a megoldás, mert más jön ki nekem mint a megoldókulcsban van de biztos vagyok magamban pedig?


az egész gyök alatt: gyök17 - 2 x gyök2


ez megszorozva


az egész gyök alatt: gyök17 - 2 x gyök2



2015. febr. 21. 17:16
 1/8 A kérdező kommentje:
az x szorzást jelent
2015. febr. 21. 17:17
 2/8 anonim ***** válasza:

gyök(17)-2*gyök(2)

vagy más formában gyök(25-4*gyök(34))

2015. febr. 21. 17:27
 3/8 A kérdező kommentje:
igen, de a megoldókulcsban meg 3-at írnak
2015. febr. 21. 17:28
 4/8 anonim ***** válasza:

Az biztos nem jó.


Ha jól írtad le a feladatot, akkor az lesz a megoldás, amit írtam, biztosan nem 3.

2015. febr. 21. 17:33
 5/8 A kérdező kommentje:

sokszínű matematika feladatgyűjtemény 11-12. osztály


5181. a) feladat


biztos jól írtam le

2015. febr. 21. 17:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Jó, elhiszem, a könyvet nem ismerem. Akkor rossz a megoldókulcs.
2015. febr. 21. 17:40
 7/8 A kérdező kommentje:
jó nagy kib*szás azért, köszi a választ
2015. febr. 21. 17:48
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a második tagban "+" szerepel és nem "-", akkor az eredmény:



gyök[(gyök17 - 2*gyök2)*(gyök17 + 2*gyök2)] =


gyök[17-8]=gyök(9)=3

2015. febr. 21. 18:30