az egész gyök alatt: gyök17 - 2 x gyök2
ez megszorozva
az egész gyök alatt: gyök17 - 2 x gyök2
2015. febr. 21. 17:16
1/8 A kérdező kommentje:
az x szorzást jelent
2015. febr. 21. 17:17
2/8 anonim válasza:
gyök(17)-2*gyök(2)
vagy más formában gyök(25-4*gyök(34))
3/8 A kérdező kommentje:
igen, de a megoldókulcsban meg 3-at írnak
2015. febr. 21. 17:28
4/8 anonim válasza:
Az biztos nem jó.
Ha jól írtad le a feladatot, akkor az lesz a megoldás, amit írtam, biztosan nem 3.
5/8 A kérdező kommentje:
sokszínű matematika feladatgyűjtemény 11-12. osztály
5181. a) feladat
biztos jól írtam le
2015. febr. 21. 17:39
6/8 anonim válasza:
Jó, elhiszem, a könyvet nem ismerem. Akkor rossz a megoldókulcs.
7/8 A kérdező kommentje:
jó nagy kib*szás azért, köszi a választ
2015. febr. 21. 17:48
8/8 anonim válasza:
Ha a második tagban "+" szerepel és nem "-", akkor az eredmény:
gyök[(gyök17 - 2*gyök2)*(gyök17 + 2*gyök2)] =
gyök[17-8]=gyök(9)=3