Mi a kénsav és az ammónia reakciójának egyenlete?

2010. febr. 11. 19:07
 1/3 anonim ***** válasza:

a vizes közegben lejátszódó kémiai reakció egyenlete:

H2SO4 + NH3 = NH4HSO3

vagy ammónia felesleg esetén:

NH3 + H2SO4 = (NH4)2SO4


(Az ammónia vizes oldatban (régiesen) felírható NH4OH-ként is)

2010. febr. 11. 19:27
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. febr. 14. 15:58
 3/3 anonim válasza:

De mivel a kénsav kétértékű sav, ezért 2+ savmaradék kationt hoz letre. ebben az esetben 2 mol ammóniával reagál.

2 NH3 + H2SO4 = (NH4)2SO4

2023. febr. 22. 12:14