2010. febr. 11. 19:07
1/3 anonim válasza:
a vizes közegben lejátszódó kémiai reakció egyenlete:
H2SO4 + NH3 = NH4HSO3
vagy ammónia felesleg esetén:
NH3 + H2SO4 = (NH4)2SO4
(Az ammónia vizes oldatban (régiesen) felírható NH4OH-ként is)
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. febr. 14. 15:58
3/3 anonim válasza:
De mivel a kénsav kétértékű sav, ezért 2+ savmaradék kationt hoz letre. ebben az esetben 2 mol ammóniával reagál.
2 NH3 + H2SO4 = (NH4)2SO4