Matek, determináns. Kaphatnék segítséget?


[link]


Hogyan kell megoldani?


2015. febr. 15. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Az elso sorbol lehuzod az egyik szamot es mondjuk x-et raksz a helyebe. Ez az ismeretlen. Kifejted a determinanst es kapsz egy osszefuggest amibe szerepel x. Ezt egyenlove teszed 0-val es megoldod a szimpla egyenletet amibol megkapod az x-et.
2015. febr. 15. 15:16
 2/6 A kérdező kommentje:

[link]


ez így jó?...nem jön ki a nulla..mit rontottam el?

2015. febr. 15. 15:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Alig látható a kép. A "-13x+176" -ból a 176 nem jó!

Helyesen: -13x+26=0

2015. febr. 15. 16:43
 4/6 A kérdező kommentje:

[link]



nekem ez jön ki..

2015. febr. 15. 17:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem most máshová tetted az x-et. Így valóban 4-3x=0, ebből x=4/3.

Tehát, ha a -3 helyére 4/3 -ot írsz, a determináns értéke nulla. Próbáld ki!

2015. febr. 15. 17:40
 6/6 A kérdező kommentje:

igen,azért írtam máshová,mert úgy nem jött ki.

most már jó, köszönöm a segítséget!

2015. febr. 15. 17:42