b(a négzeten)-8b+16 5b-20


én valami olyasmit bogaráztam ki h.: 5b(négyzeten)-8b+20


de szerintem nem jo...


2010. febr. 11. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Írd le rendesen a feladatot, mert így nem értem. Milyen közös nevezőt keresel? hol van itt tört??
2010. febr. 11. 17:27
 2/5 A kérdező kommentje:

5+b + 6

________________ ______

b(négyzet)-8b+16 5b-20

2010. febr. 11. 17:41
 3/5 A kérdező kommentje:

5+b +6

________________ ______

b(négyzet)-8b+16 5b-20

2010. febr. 11. 17:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Tehát az egyik nevező:b négyzet-8b+16

a másik:5b-20

A b négyzet-8b+16 nevezetes azonosság=(b-4)*(b-4)

5b-20=5*(b-4)

Ebből a közös:5*(b-4)*(b-4)

2010. febr. 11. 18:57
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi


remlem nem írunk xd

2010. febr. 11. 19:20