2011. okt. 20. 21:08
1/3 anonim válasza:
21 = 3 × 7
38 = 2 × 19
54 = 2 × 3^3
[21; 38; 54] = 2 × 3^3 × 7 × 19 = 7182
2/3 BKRS válasza:
21,38 és 54 igy is irhato:
2138/100 es 5400/100
A 100 az nem a legkisebb kozos nevezo ugyan,
de kozos nevezokent hasznalhato.
A legkisebb kozos nevezo 50, 2-vel valo egyszerusites utan:
1069/50 es 2700/50 alakban
3/3 anonim válasza:
jó tanács: ha nem látszik a számokon egyből, hogy mi a közös nevezőjük, akkor szorozd össze őket. ha van legkisebb közös többszörösük, akkor a végén úgyis egyszerűsíthetsz.