FONTOS! Mi a 21,38 és 54 közös nevezője?

2011. okt. 20. 21:08
 1/3 anonim ***** válasza:

21 = 3 × 7

38 = 2 × 19

54 = 2 × 3^3

[21; 38; 54] = 2 × 3^3 × 7 × 19 = 7182

2011. okt. 20. 21:20
 2/3 BKRS ***** válasza:

21,38 és 54 igy is irhato:

2138/100 es 5400/100

A 100 az nem a legkisebb kozos nevezo ugyan,

de kozos nevezokent hasznalhato.

A legkisebb kozos nevezo 50, 2-vel valo egyszerusites utan:

1069/50 es 2700/50 alakban

2011. okt. 20. 21:28
 3/3 anonim ***** válasza:
jó tanács: ha nem látszik a számokon egyből, hogy mi a közös nevezőjük, akkor szorozd össze őket. ha van legkisebb közös többszörösük, akkor a végén úgyis egyszerűsíthetsz.
2011. okt. 20. 21:41