Mennyi a rombusz területe, ha az oldalai 9 cm-esek, és az egyik átlója (e) 7 cm?

2015. febr. 10. 19:43
 1/2 anonim ***** válasza:
A rombusz terulete: (egyik atlo*masik atlo)/2. Nos neked megvan az egyik atlod, mar csak a masikat kell kiszamolni. Ha rajzolsz egy rombuszt, akkor eszreveszed, hogy az atlok felezik egymast, illetve merolegesek egymasra, igy te kapsz 4 egyforma derekszogu haromszoget. Kivalasztasz egyet, abban fogod ismerni az atfogot es az egyik befogot, es ugy kiszamolhatod a masik befogot. Ha az megvan, akkor megvan a masik atlod is, tehat a teruletet is ki tudod szamolni.
2015. febr. 10. 20:43
 2/2 anonim ***** válasza:

A rombusz területe a két átló szorzatának a feleként számolható. (exf/2)

A rombuszokra igaz törvényszerűség, hogy az oldalaik hosszának négyzetének a négyszerese egyenlő az átlók négyzetének összegével:

4a^2=e^2+f^2

ebbe behelyettesítjük

4x9^2=7^2+f^2

324=49+f^2

f^2=275

f=16.58312395cm


Ezt behelyettesítjük a terület képletébe így a területe: 16.583x7/2=58.0405cm

2015. febr. 10. 20:51