Egy rombusz kerülete 116 m, területe 840 m^2. Mekkorák az átlói és a szögei?


Hogy kellene megoldani? :S

Köszi szépen :)



2013. jún. 1. 19:45
 1/8 vurugya béla ***** válasza:

Az átlók legyenek 2x és 2y.

A rombusz oldala 29.

Ekkor a Pit-tétel:

x^2+y^2=29^2

és

2x*2y/2=840

Egyenletrendszer x-re és y-ra. A másodikból kijön, hogy y=420/x aztán az elsőbe helyettesítesz, rendezed, negyedfokú lesz, de x^2 helyére új ismeretlent írsz, akkor már csak másodfokú, megoldod, visszahelyettesítesz és kijön, hogy x=20 és y=21 vagy fordítva.

A szögeket innen már szögfüggvénnyel...

2013. jún. 2. 00:12
 2/8 anonim ***** válasza:

Legyen

K = 116 m

T = 840 m²

e, f, α = ?


K = 4a

T = 2e*2f/2

T = 2ef


e² + f² = a²

a = K/4

e² + f² = K²/16


A két egyenlet

2e*f = T

e² + f² = K²/16

Összeadva őket

(e + f)² = T + K²/16 = A²

A két új egyenlet

e*f = T/2

e + f = A

A számokat behelyettesítve

e*f = 420

e + f = 41


Remélem, ezt az egyenletrendszert már meg tudod oldani.


DeeDee

**********

2013. jún. 2. 02:49
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!!

Hát nekem ez jött ki de nem tudom folytatni sajnos :S


41f-f^2=420 /-420

41f-f^2-420=0

és itt elakadtam

2013. jún. 2. 11:22
 4/8 anonim ***** válasza:

Eddig jól csináltad!

Fáradságos munkával sikerült kibányászni a megoldás életképesnek látszó magját.

Nincs más teendő, mint ezt a magot elültetni a matematika termékeny talajába, megöntözni egy speciális folyadékkal (MEMOK), és várni, míg előbukkan a két kis hajtás.

Van gyakorlatod efféle kertészkedésben? :-)


Azt kérded, mi a MEMOK? A jó megfejtésért kapsz egy ötöst. :-)


DeeDee

********

2013. jún. 2. 12:53
 5/8 A kérdező kommentje:
ajj akkor buktam azt az ötöst :\ :D
2013. jún. 2. 15:32
 6/8 A kérdező kommentje:

DE VISZONT most átszámoltam a nagy feladásom után mégegyszer és kijött ! De örülök. Az előjeleket rontottam el nagyon...

NAGYON köszi!

2013. jún. 2. 15:35
 7/8 A kérdező kommentje:

bár nemértem,hogy hogyan...

41 +-√41^2-4*1*(-420) / 2=.. de mindegy lényeg ,hogy kijött valahogyan :))

2013. jún. 2. 15:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy sikerrel jártál!

Álmatlan éjszakáid megakadályozandó a külön feladat megoldása:

MEMOK = Másodfokú Egyenlet MegOldó Képlete :-)


DeeDee

*******

2013. jún. 4. 00:12