Egy rombusz egyik átlója 5 cm hosszú. Mekkora a másik átlója, ha a területe 20 négyzetcm? Mekkorák a rombusz oldalai (használd a Pitagorasz tételt)? Mekkora a rombusz területe?


2013. márc. 26. 14:01
 1/10 doracell ***** válasza:

Megcsinálni szeretnéd, vagy csak az eredmények érdekelnek?

Előbbi esetben:

- Mit csinálnak egymással a rombusz átlói? (milyen arányban és szögben metszik egymást?)

- Ha lenne egy olyan téglalapod, aminek az oldalai akkorák lennének, mint a rombusz átlói, annak a területe milyen viszonyban lenne a rombuszéval?

2013. márc. 26. 14:33
 2/10 doracell ***** válasza:
A 2. kérdés gondolom a kerülete akart lenni, mivel a területe adott :)
2013. márc. 26. 14:34
 3/10 A kérdező kommentje:
igen kerület akart lenni :D És az egész feladatmegoldás kellene.
2013. márc. 26. 14:47
 4/10 doracell ***** válasza:
Válaszolsz a két kérdésre, amit feltettem? Lehet, hogy onnan már egyedül is rájönnél... De ha netán mégse, akkor szívesen segítek még, csak nem akarom helyetted megcsinálni :)
2013. márc. 26. 14:55
 5/10 A kérdező kommentje:

Az átlói felezik egymást, merőlegesek egymásra.

A másik átlója 8 cm.Odáig eljutottam.

2013. márc. 26. 15:14
 6/10 doracell ***** válasza:

Szuper!

Ha felezik egymást, akkor megvan a 4 db egybevágó derékszögű háromszöged 2-2 befogója is, ugye?

2013. márc. 26. 15:16
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen.Akkor a következő lépés a Pitagorasz tétel? c^2=4^2+2.5^2 és gyökvonás?
2013. márc. 26. 15:27
 8/10 doracell ***** válasza:

Igen :)) És gondolom onnan már nem lesz gond a kerület sem :)

Ügyes vagy!

2013. márc. 26. 15:28
 9/10 A kérdező kommentje:
4,7 cm lesz a rombusz oldala. K= 4*4.7 = 18.8 cm. Köszi a segítséget! :)
2013. márc. 26. 15:40
 10/10 doracell ***** válasza:
:)
2013. márc. 26. 15:53