2013. márc. 26. 14:01
1/10 doracell válasza:
Megcsinálni szeretnéd, vagy csak az eredmények érdekelnek?
Előbbi esetben:
- Mit csinálnak egymással a rombusz átlói? (milyen arányban és szögben metszik egymást?)
- Ha lenne egy olyan téglalapod, aminek az oldalai akkorák lennének, mint a rombusz átlói, annak a területe milyen viszonyban lenne a rombuszéval?
2/10 doracell válasza:
A 2. kérdés gondolom a kerülete akart lenni, mivel a területe adott :)
3/10 A kérdező kommentje:
igen kerület akart lenni :D És az egész feladatmegoldás kellene.
2013. márc. 26. 14:47
4/10 doracell válasza:
Válaszolsz a két kérdésre, amit feltettem? Lehet, hogy onnan már egyedül is rájönnél... De ha netán mégse, akkor szívesen segítek még, csak nem akarom helyetted megcsinálni :)
5/10 A kérdező kommentje:
Az átlói felezik egymást, merőlegesek egymásra.
A másik átlója 8 cm.Odáig eljutottam.
2013. márc. 26. 15:14
6/10 doracell válasza:
Szuper!
Ha felezik egymást, akkor megvan a 4 db egybevágó derékszögű háromszöged 2-2 befogója is, ugye?
7/10 A kérdező kommentje:
Igen.Akkor a következő lépés a Pitagorasz tétel? c^2=4^2+2.5^2 és gyökvonás?
2013. márc. 26. 15:27
8/10 doracell válasza:
Igen :)) És gondolom onnan már nem lesz gond a kerület sem :)
Ügyes vagy!
9/10 A kérdező kommentje:
4,7 cm lesz a rombusz oldala. K= 4*4.7 = 18.8 cm. Köszi a segítséget! :)
2013. márc. 26. 15:40