Egy rombusz egyik oldala 7,5 cm, a rövidebb átlója 9cm. A) Mekkora a másik átló? B) Mekkora a területe?

Valaki legyen szíves el magyarázni hogyan el ilyen típusú feladatot meg oldani.
2012. nov. 4. 11:01
 1/2 anonim ***** válasza:

A rombusz átlóit behúzod.

Ekkor négy egybevágó, derékszögű háromszög keletkezik.

Egy ilyen háromszögnek az átfogója 7,5cm, az egyik befogója 4,5cm. Felírható a Pithagorasz-tétel: x^2+4.5^2=7.5^2.

Ha ezt megoldod, x=6cm lesz, ami a másik átlónak a fele.

Így a másik átló 12cm-es.


A rombusz területe egyenlő az átlók szorzatának felével:

T=9*12/2=54cm^2

2012. nov. 4. 11:48
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon sokat segítettél ^.^
2012. nov. 4. 11:53