Valaki legyen szíves el magyarázni hogyan el ilyen típusú feladatot meg oldani.2012. nov. 4. 11:01
1/2 anonim válasza:
A rombusz átlóit behúzod.
Ekkor négy egybevágó, derékszögű háromszög keletkezik.
Egy ilyen háromszögnek az átfogója 7,5cm, az egyik befogója 4,5cm. Felírható a Pithagorasz-tétel: x^2+4.5^2=7.5^2.
Ha ezt megoldod, x=6cm lesz, ami a másik átlónak a fele.
Így a másik átló 12cm-es.
A rombusz területe egyenlő az átlók szorzatának felével:
T=9*12/2=54cm^2
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon sokat segítettél ^.^
2012. nov. 4. 11:53