Valaki segitene a fizikaban?


Van az a keplet, hogy R=ró*l/A. Az A-t, az l-et es a rót hogy kell kiszamolni ezekbol az adatokbol? Tudom, hogy egy egyenlettel ki lehet ezt talalni, de en csak elrontanam. Aki csak lehulyezne, az legyen szives nem valaszolni!

Az A minek a jele?

Elore is koszi



2015. febr. 10. 16:13
 1/2 anonim ***** válasza:

egy szövegből kéne kigyűjteni az adatokat és így ki lehetne számolni

az A a vezeték keresztmetszete

2015. febr. 10. 16:28
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyszerűen át kell rendezni az egyenletet. Ha adott az R és az l, továbbá ismerjük a vezeték anyagát (ró), akkor ki kell fejezni az A-t.


Ez úgy működik, hogy megszorzod az egyenlet mindkét oldalát A-val, így A*R = A * ró * l / A. Látható, hogy A-val egyszerűsíteni lehet a jobb oldalon, így A*R = ró * l. Ez után pedig R-rel elosztod az egyenlet mindkét oldalát (matekból ilyenkor hozzá szoktuk tenni, hogy nem 0), így marad A*R/R = ró * l /R. Természetesen lehet egyszerűsíteni R-rel a bal oldalon.


Hasonlóan ki lehet fejezni l-t és rót is, megfelelő szorzásokkal, osztásokkal és egyszerűsítéssel.

2015. febr. 10. 16:30