2015. febr. 10. 14:56
1/3 anonim válasza:
Vegtelen ilyen szampar van.Indoklas:
8x^2=2y^2 <=> 4x^2=y^2 <=> (y/x)^2=4 <=>y/x=-2 vagy y/x=2.
Tehat y=-2x vagy y=2x.
pl x=5 => y=10 => 8*25=2*100 (igaz)
2/3 anonim válasza:
Matematikailag leírva:
8-at megszorozzuk az első szám négyzetével: 8x^2
A másik szám négyzetének kétszerese: 2y^2
Ezek egyenlők, tehát:
8x^2=2y^2 /osztunk 2-vel
4x^2=y^2 /gyököt vonunk
2*|x|=y
Mivel 2*|x| biztosan egész, ha x egész, ezért tetszőleges egész x-hez találunk y egészet, hogy az eredeti egyenlet igaz legyen.
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget.
2015. febr. 10. 15:35