Létezik olyan ember aki meg tudja (és meg is oldja) ezt a fizika házit?

Egy 2300W-os vasaló 230V-os hálózatról üzemeltethető. Számítsuk ki az ellenállását és a felvett áramot! 1 óra folyamatos használata során mennyibe kerül az elfogyasztott villamos energia, ha 1kWh ára 50ft + Miért nem ez a tényleges költség, ennél kevesebb vagy több?
2015. jan. 7. 19:38
 1/4 Silber ***** válasza:

P=U*I => I=P/U


R=U/I => R=U/[P/U]=> R=U^2/P


E=P*t

Fizetendő: E*egységár


Az eltérés oka a fűtési teljesítmény definiálásában keresendő. Ha 2300 W a hassznos teljesítménye, akkor a veszteségek miatt a felvett valós teljesítmény nagyobb, ennélfogva magasabb az üzemeltetési költsége is.


Mértékegységekre figyelni.

2015. jan. 7. 19:59
 2/4 A kérdező kommentje:
de nem látok számokat..ez nem a végeredmény?
2015. jan. 7. 20:02
 3/4 Silber ***** válasza:
Tessék behelyettesíteni a képletbe amit levezettem, és megkapod az eredményt.
2015. jan. 7. 20:10
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm
2015. jan. 7. 20:14