Egy 2300W-os vasaló 230V-os hálózatról üzemeltethető. Számítsuk ki az ellenállását és a felvett áramot! 1 óra folyamatos használata során mennyibe kerül az elfogyasztott villamos energia, ha 1kWh ára 50ft + Miért nem ez a tényleges költség, ennél kevesebb vagy több?2015. jan. 7. 19:38
1/4 Silber válasza:
P=U*I => I=P/U
R=U/I => R=U/[P/U]=> R=U^2/P
E=P*t
Fizetendő: E*egységár
Az eltérés oka a fűtési teljesítmény definiálásában keresendő. Ha 2300 W a hassznos teljesítménye, akkor a veszteségek miatt a felvett valós teljesítmény nagyobb, ennélfogva magasabb az üzemeltetési költsége is.
Mértékegységekre figyelni.
2/4 A kérdező kommentje:
de nem látok számokat..ez nem a végeredmény?
2015. jan. 7. 20:02
3/4 Silber válasza:
Tessék behelyettesíteni a képletbe amit levezettem, és megkapod az eredményt.
4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm
2015. jan. 7. 20:14