Mekkora a Földön álló ember sebessége a Föld Nap körüli keringéséből adódóan?


2014. szept. 3. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Kb. 30 km/s. Ekkora a Föld Nap körüli keringési sebessége. De ez fent van a neten is.
2014. szept. 3. 16:47
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm Szépen!

És ezt hogyan lehet kiszámítani?

2014. szept. 3. 17:16
 3/5 anonim ***** válasza:
A körmozgás egyenletéből. A Nap gravitációja jelenti a centripetális erőt. A kettő tehát egyenlő, és az egyenletből kifejezhető a keringés sebessége. Minden fizikatankönyvben benne van, de talán a wikipédián is.
2014. szept. 3. 17:29
 4/5 A kérdező kommentje:

Tehát:

Nap gravitációja=centripetális gyorsulás=273,95m/s^2

r=149 600 000 km=149 600 000 000 m=149,6*10^9 (Föld-Nap távolság)

a(cp)=v(k)^2/r -> v(k)= a(cp)*r a gyökjel alatt

Így kell csinálni?

2014. szept. 3. 17:59
 5/5 anonim ***** válasza:
A Napnak értelemszerűen nem a felszíni gravitációja kell, mivel nem ott vagyunk (szerencsére), hanem tőle 150 millió kilométerre. Egyébként stimmel.
2014. szept. 4. 10:18