2014. szept. 3. 16:30
1/5 anonim válasza:
Kb. 30 km/s. Ekkora a Föld Nap körüli keringési sebessége. De ez fent van a neten is.
2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen!
És ezt hogyan lehet kiszámítani?
2014. szept. 3. 17:16
3/5 anonim válasza:
A körmozgás egyenletéből. A Nap gravitációja jelenti a centripetális erőt. A kettő tehát egyenlő, és az egyenletből kifejezhető a keringés sebessége. Minden fizikatankönyvben benne van, de talán a wikipédián is.
4/5 A kérdező kommentje:
Tehát:
Nap gravitációja=centripetális gyorsulás=273,95m/s^2
r=149 600 000 km=149 600 000 000 m=149,6*10^9 (Föld-Nap távolság)
a(cp)=v(k)^2/r -> v(k)= a(cp)*r a gyökjel alatt
Így kell csinálni?
2014. szept. 3. 17:59
5/5 anonim válasza:
A Napnak értelemszerűen nem a felszíni gravitációja kell, mivel nem ott vagyunk (szerencsére), hanem tőle 150 millió kilométerre. Egyébként stimmel.