Összeöntöttünk 1 gramm 1 tömeg%-os,2 gramm 2 tömeg%-os.100 gramm 100 tömeg%-os oldatot. Milyen tömeg%-os lesz az így kapott oldat?


Nekem pontosan 67% jött ki, de nem vagyok benne biztos. Valaki átszámolná?


A segítséget előre is köszönöm! :)


2015. febr. 8. 19:49
 1/2 bongolo ***** válasza:

Lesz 5050 gramm oldat.

Az oldott anyag: 1g·0,01 + 2g·0,02 + 3g·0,03 + ...

vagyis Σ k²/100 = N·(N+1)(2N+1)/600 = 100·101·201/600 = 3383,5 g


3383,5/5050 = 0,67

Jól számoltál, kereken 67%-os az oldat.

2015. febr. 8. 21:27
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyszerű! Köszönöm a megerősítést! :)
2015. febr. 8. 21:40