Nekem pontosan 67% jött ki, de nem vagyok benne biztos. Valaki átszámolná?
A segítséget előre is köszönöm! :)
2015. febr. 8. 19:49
1/2 bongolo válasza:
Lesz 5050 gramm oldat.
Az oldott anyag: 1g·0,01 + 2g·0,02 + 3g·0,03 + ...
vagyis Σ k²/100 = N·(N+1)(2N+1)/600 = 100·101·201/600 = 3383,5 g
3383,5/5050 = 0,67
Jól számoltál, kereken 67%-os az oldat.
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyszerű! Köszönöm a megerősítést! :)
2015. febr. 8. 21:40