8. osztályos matekházi. Köszönöm a segítségeteket!

2015. febr. 4. 16:34
 1/2 anonim ***** válasza:

sugár=3x, magasság=2x

henger felszíne: 2r^2*pí+2r*pí*m

behelyettesítve: 2(3x)^2*pí+2*3x*pí*x=18x^2*pí+6x^2*pí=24x^2*pí

palást területe: 2r*pí*m

behelyettesítve: 2*3x*pí*x=6x^2*pí

(24x^2*pí)/(6x^2*pí)=4

Négyszerese.

x^2 iksznégyzetet jelent.

2015. febr. 4. 17:57
 2/2 anonim ***** válasza:

Legyen

F - a henger felszíne

A - az alap- ill. fedőlap területe

P - a henger palástjának területe

m - a henger magassága

n = F/P = ?


A felszín

F = 2A + P


A keresett arány

n = F/P = (2A + P)/P


Tagonként elosztva

n = 2(A/P) + 1


Az A/P hányados nagysága

Az alaplap területe

A = r²π


A palást területe

P = 2r*π*m


Ezekkel

n = 2(r²π/2*r*π*m) + 1


Egyszerűsítés után

n = r/m + 1

========


A feladatban

r/m = 3

így

n = 4

====

azaz a felszín a palást négyszerese


DeeDee

*******

2015. febr. 4. 19:08